JICA миссияси ва Такасаки шаҳри маъмурияти билан учрашув
Жорий йилнинг 24-октабр куни Хорижий инвестицияларни жалб етиш агентлигида Ўзбекистоннинг бизнес имкониятлари ва сармоявий салоҳияти билан яқиндан таништириш мақсадида ЖИCAнинг Такасаки шаҳридаги идораси, Япония хусусий компаниялари ва Такасаки шаҳри маъмурияти вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув давомида Aгентлик директори ўринбосари О.Елмуратов Aгентлик фаолияти ва вазифалари, ЖИCA билан ҳамкорлик ҳақида сўзлаб берди. Шунингдек, Япония делегациясига Ўзбекистоннинг инвестициявий жозибадорлиги, хусусан, иқтисодий кўрсаткичлар, сўнгги 7 йил давомида амалга оширилган ислоҳотлар, хорижий инвесторлар учун яратилган имтиёзлар ва бошқалар ҳақида батафсил маълумот берилди. Шу билан бирга, япон бизнес вакиллари Ўзбекистон Республикасида инвестиция фаолияти ва инвесторларни ҳимоя қилиш бўйича саволларига жавоб олдилар.
Учрашув якунлари бўйича томонлар ўзаро алоқаларни ўрнатиб, келгусидаги ҳамкорлик тўғрисида келишиб олдилар.

Встреча с миссией JICA и Админстрации города Такасаки
24 октября т.г. в Агентстве по привлечению иностранных инвестиций состоялась встреча с представителями офиса JICA в городе Такасаки, частных компаний и админстрации города Такасаки для ознакомления с возможностями для бизнеса и инвестиционным потенциалом Узбекистана.
В ходе встречи заместитель директора Агентства О. Элмуратов рассказал о деятельности и функциях Агентства, и о сотрудничестве с JICA, а также японской делегации была представлена подробная информация об инвестиционной привлекательности Узбекистана, в частности показаны экономические показатели, реформы, которые были проведены за последние 7 лет, льготы для иностранных инвесторов и т.д. Вместе с тем, представители японского бизнеса получили ответы на вопросы по инвестиционной деятельности и защите инвесторов в Республике Узбекистан.