Zeppelin Central Asia Machinery
Joriy yilning 11-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi huzuridagi xorijiy investitsiyalarni jalb etish agentligi va “Zeppelin Central Asia Machinery” MCHJ (Germaniya) vakillari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Zeppelin kompaniyalari va O‘zbekiston konchilik korxonalari o‘rtasidagi hamkorlik istiqbollari va yo‘nalishlari muhokama qilindi.
Ma’lumot uchun: Zeppelin International AG kompaniyasi “Caterpillar”, “Hermann Paus Maschinenfabrik GmbH” (Paus) va boshqa jahon brendlarining rasmiy eksklyuziv dileridir. Kompaniyaning asosiy yo’nalishi qurilish va kon uskunalarini, shuningdek Paus Systems uskunalarini etkazib berish, texnik xizmat ko‘rsatish va kafolatli qo‘llab — quvvatlashdir.
Kompaniya vakillarining tashrifidan maqsad texnikani potentsial iste’molchilarga taqdim etish va paus uskunalarini ishlab chiqarishni mahalliylashtirish imkoniyatlarini muhokama qilish edi.
Uchrashuv davomida mamlakatda tashkil etilgan xorijiy investorlarning investitsiya salohiyati, imtiyozlari, imtiyozlari va shartlari, shuningdek, Agentlikning “Yagona darcha” tamoyili bo‘yicha potentsial xorijiy investorlar va kompaniyalarga ko’maklashish bo’yicha xizmatlari haqida ma’lumot berildi.

Zeppelin Central Asia Machinery
11 марта текущего года состоялась встреча между Агентством по привлечению иностранных инвестиций при Министерстве инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан и представителями компании ООО «Zeppelin Central Asia Machinery» (Германия).
В ходе встречи обсуждались перспективы и направления сотрудничества между компаниями Zeppelin и горнодобывающими предприятиями Узбекистана.
Для сведения: Компания «Zeppelin International AG» является официальным эксклюзивным дилером компаний «Caterpillar», «Hermann Paus Maschinenfabrik GmbH» (Paus) и других мировых брендов. Основное направление компании — поставка, обслуживание и гарантийная поддержка строительной и горной техники, а также техники Paus Systems.
Целью визита представителей компании было представление техники потенциальным потребителям и обсуждение возможности локализации производства техники Paus.
В ходе встречи была представлена информация об инвестиционном потенциале, льготах, преференциях и условиях для иностранных инвесторов, созданных в стране, а также об услугах Агентства по оказанию содействия потенциальным иностранным инвесторам и компаниям, по принципу “Единого окна”.
По итогам встречи стороны договорились сотрудничать в рамках будущих проектов компании Paus, которые будут реализованы на территории Республики Узбекистан.