Инвестиция дастурлари доирасидаги лойиҳалар
Жорий йилнинг январ-сентябрь ойларида мамлакатимизда инвестиция дастури доирасида қиймати 5,1 млрд долларлик 7 712 та лойиҳа ишга туширилди ва натижада 130 мингта янги иш ўрни яратилди.
Шу жумладан, жойларда Ҳукумат комиссияси фаолияти доирасида қиймати 1,4 млрд долларлик 2 021 та лойиҳа муддатидан олдин ишга туширилиши таъминланди ҳамда 26 мингга яқин иш ўринлари яратилди.
Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлигининг ҳудудий бўлинмалар фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси маълумотлари асосида тайёрланди.

Проекты в рамках инвестиционных программ
В январе-сентябре текущего года в нашей стране в рамках инвестиционной программы запущено 7712 проектов на сумму 5,1 миллиарда долларов, в результате создано 130 тысяч новых рабочих мест.
В частности, в рамках деятельности Правительственной комиссии досрочно запущен 2021 проект стоимостью 1,4 миллиарда долларов и создано порядка 26 тысяч новых рабочих мест.
Подготовлено согласно данным Управления по координации деятельности региональных подразделений Министерства инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан.