VEON компанияси Ўзбекистондаги филиални ривожлантиришга 40 миллион доллар сармоя киритади
2021 йилда VEON холдинг Ўзбекистондаги филиали бўлган Unitel МЧЖ (Beeline савдо маркаси) ни ривожлантиришга 40 миллион доллар сармоя киритишни режалаштирмоқда. Бу ҳақда холдинг ижрочи директори Каан Терзиўғлу Тошкентда журналистлар билан учрашувда гапирди.
Унинг сўзларига кўра, ўтган йили, пандемияга қарамай, VEONнинг Ўзбекистондаги инвестициялари режалаштирилган 40 миллион доллар билан 50 миллион долларни ташкил этди.
Ўтган йили VEONнинг Aрманистон бозоридан чиқиб кетиши фонида Марказий Осиёда уларнинг активлари учун харидорларни қидириш тўғрисида пайдо бўлган миш-мишлар ҳақидаги саволга жавобан Каан Терзиўғли, Ўзбекистон минтақадаги енг муҳим давлатлардан бири бўлиб, компания МДҲ мамлакатларида бўлгани каби ўсиш учун катта салоҳиятга эга деб таъкидлади.
«Шуни таъкидлаш керакки, Ўзбекистон Республикасида СИМ-карталарнинг тўйинганлиги даражаси 70% ни ташкил этади, бутун дунёда бу кўрсаткич 110% га этади.
Яъни бизда ўсиш учун имкониятлар бор, биз бу мамлакатда фойдаланишимиз керак бўлган имкониятларни кўрамиз », – деди VEON топ-менежери.

VEON инвестирует $40 млн в развитие дочерней компании в Узбекистане
В 2021 году холдинг VEON планирует инвестировать $40 млн в развитие ООО Unitel (торговая марка Beeline) – дочерней компании в Узбекистане. Об этом на встрече с журналистами в Ташкенте рассказал исполнительный директор холдинга Каан Терзиоглу.
По его словам, в прошлом году, несмотря на пандемию, объемы инвестиций VEON в РУз составили $50 млн при запланированных $40 млн.
Отвечая на вопрос о появившихся в прошлом году слухах о поиске покупателей на свои активы в странах Центральной Азии на фоне ухода VEON с рынка Армении, Каан Терзиоглу отметил, что Узбекистан является одним из важнейших стран региона, и компания видит большой потенциал для роста, как и в странах СНГ в целом.
«Нужно отметить, что в республике Узбекистан уровень насыщенности СИМ-картами составляет около 70%, а по миру этот показатель достигает 110%. То есть нам есть куда расти, мы видим возможности, которые нужно использовать в этой стране», — отметил топ-менеджер VEON.