Ҳудудларда инвестисиялар ҳажмини кескин ошириш
Ҳудудларда инвестисиялар ҳажмини кескин ошириш, шу жумладан хорижий инвестисияларни жалб қилиш, янги саноат қувватларини жойлаштириш мақсадида Ҳукумат комиссияси қарорига асосан Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлиги томонидан 4 ва 5-тоифадаги туманларга 28 та консалтинг компаниялар жалб қилинди.
Ушбу компаниялар томонидан қиймати қарийб 7,3 млрд долларлик 2 216 та истиқболли лойиҳаларнинг манзилли рўйхати шакллантирилиб, мазкур лойиҳаларнинг тизерлари, бизнес режа, туманларнинг салоҳиятини кўрсатиб берувчи тақдимотлар ишлаб чиқилди ва хорижий инвесторлар жалб етиш жоиз бўлган саноат, хизмат кўрсатиш, қишлоқ хўжалиги соҳаларидаги.

Увеличение объемов инвестиций в регионах
В целях резкого увеличения объемов инвестиций в регионы, в том числе привлечения иностранных инвестиций, размещения новых промышленных мощностей, Министерством инвестиций, промышленности и торговли привлечено 28 консалтинговых компаний в районы 4-й и 5-й категорий на базе по решению Правительственной комиссии.
Данными компаниями сформированы адресные списки 2216 перспективных проектов стоимостью около 7,3 млрд долларов и разработаны тизеры этих проектов, бизнес-планы, презентации, демонстрирующие потенциал районов.
В целях привлечения иностранных инвесторов были отобраны средние и крупные проекты в сфере промышленности, сервиса, сельского хозяйства.