Hurmatli, investorlar va tadbirkorlar!!!
Farmatsevtika tarmog‘ini yanada rivojlantirish va investitsiya loyihalarini amalga oshirishni jadallashtirish bo‘yicha Xorijiy investitsiyalarni jalb etish agentliga va “Asaka bank” AJ tomonidan farmatsevtika sanoatida 56 ta istiqbolli investitsiya loyihalari taklif etilmoqda.
Ushbu loyihalarga to‘g‘ridan-to‘g‘ri xorijiy investitsiyalarni jalb etish va imtiyozli kreditlar ajratilishi ko‘zda tutilgan.
Imtiyozli kreditlarning shartlari quyidagicha:
Tadbirkorlar uchun xorijiy ilg‘or texnologiyalarni jalb qilishga yo‘naltirilgan, innovatsion dori vositalari, tibbiy buyumlar va tibbiy texnikani ishlab chiqarishga mo‘ljallangan loyihalarni moliyalashtirish maqsadida 100 million AQSH dollari miqdorida imtiyozli kreditlar ajratildi.
• Kredit muddati 10 yil, shundan imtiyozli davr – 4 yil.
• Yillik foiz stavkasi – 8%.
Agar sizda ushbu loyihalarni amalga oshirish yuzasidan qiziqishingiz bo‘lsa, qo‘shimcha ma’lumot olishingiz yoki ariza berishingiz mumkin.
Loyihalar royxati bilan tanishish va ma’lumotlar olish uchun: bo’limga o’tish
Loyihaga xorijiy inestorlarni jalb etish yuzasidan murojaat qoldirish uchun: Xorijiy investitsiyalarni jalb etish agentligi uzipa@invest.gov.uz
Bog’lanish uchun telefon raqamlari: +998 (71) 202-02-10 (500)
Kredit olish yuzasidan qo‘shimcha ma’lumot olish yoki ariza berish uchun: “Asaka bank” AJ office@asakabank.uz

Dear Investors and Entrepreneurs
To advance the pharmaceutical industry and speed up investment projects, the Agency for Foreign Investment Attraction and Asaka Bank have jointly developed 56 promising investment projects in the pharmaceutical sector.
These projects are focused on attracting direct foreign investments and offering preferential loans.
Entrepreneurs will receive preferential loans amounting to 100 million USD to finance projects aimed at integrating advanced foreign technologies and producing innovative medicines, medical devices, and medical equipment.
Loan terms are as follows:
• Term: 10 years, including a 4-year grace period.
• Annual interest rate: 8%.
You can view the list of projects and obtain further information at: go to.
To apply for attracting foreign investors to the project, please contact the Uzbekistan Investment Promotion Agency via email at: uzipa@invest.gov.uz
Phone numbers: +998 (71) 202-02-10 (500)
For additional information or to apply for a loan, please contact Asaka Bank via email at office@asakabank.uz