SME Center @SMCCIning O‘zbekistonga o‘quv safari
Joriy yilning 26-fevral kuni Xorijiy investitsiyalarni jalb etish agentligida Singapurning “SME Center @ SMCCI” kompaniyasi vakillari bilan O‘zbekistonda investitsion loyihalarni amalga oshirish imkoniyatlarini o‘rganish bo‘yicha uchrashuv bo‘lib o‘tdi. “SME Center @ SMCCI” kompaniyasi raisi Azhar Bin Usmon va ijrochi direktor Ahmad Bin Mohamed kompaniya faoliyati haqida ma’lumot berishdi.
18 yildan ortiq vaqt davomida kompaniya kichik va o’rta biznes bilan yaqindan hamkorlik qilib, ularning bizneslarini qiyin global iqtisodiy muhitda dolzarb va raqobatbardosh bo’lib qolishiga yordam beradi.
Uchrashuv yakunlari bo‘yicha tomonlar Singapur kompaniyalarining O‘zbekistondagi investitsiya faoliyati doirasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirishga kelishib oldilar. O‘z navbatida Agentlik Singapur kompaniyalarining investitsiya loyihalarini O‘zbekistonda amalga oshirishga ko‘maklashadi.

Ознакомительная поездка SME Center @SMCCI в Узбекистан
26 февраля текущего года Агентства по привлечению иностранных инвестиций проведена встреча с представителями Сингапурской компании «SME Centre @ SMCCI» для обсуждения вопросов об изучении возможностей реализации проектов в Узбекистане. Со стороны представителя компании «SME Centre @ SMCCI» председатель группы Азхар Бин Отхман и исполнительный директор Ахмад Бин Мохамед проинформировали о деятельности компании.
Более 18 лет компания тесно сотрудничает с предприятиями малого и среднего бизнеса, чтобы помочь их бизнесу оставаться актуальным и конкурентоспособным на фоне сложной глобальной экономической ситуации.
По итогам встречи стороны договорились о дальнейшем сотрудничестве в рамках инвестиционной деятельности сингапурских компаний в Узбекистане. В свою очередь Агентство будет способствовать реализации инвестиционных проектов Сингапурских компании в Узбекистане.