TXIF nafaqat Yangi O‘zbekiston, balki mintaqa uchun ham muhim voqealardan biridir. Uning dasturiga anʼanaviy tarzda davlat rahbari darajasidagi yalpi majlis, 50 dan ortiq ekspert muhokamasi uchrashuvlari, jumladan panel sessiyalari, davra suhbatlari va B2B muzokaralari kiradi.
Forumning har bir ishtirokchisi o’ziga qiziq bo’lgan sohalarni topishi, muayyan investitsiya holatlarini o‘rganishi, turli sohalardagi so‘nggi tendentsiyalarni muhokama qilishi va foydali istiqbolli takliflarni ko‘rib chiqishi mumkin bo‘ladi. Forumning alohida kun tartibi – jahondagi iqtisodiy notinchlik fonida barqaror o‘sish sur’atlarini namoyish etishda davom etayotgan davrda, O‘zbekistonning salohiyatini taqdim etishdan iborat. Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, tadbirkorlik uchun yaratilgan qulay shart-sharoitlar, jumladan, katta imtiyoz va preferensiyalar, investorlar huquqlarining kafolatlangan himoyasi investorlar qiziqishini rag‘batlantirmoqda.

Третий Ташкентский международный инвестиционный форум (ТМИФ-III) пройдет в Ташкенте 2-3 мая.
ТМИФ – одно из значимых событий не только для Нового Узбекистана, но и для региона. Его программа традиционно включает пленарное заседание на уровне глав государств, более 50 экспертных дискуссионных встреч, в том числе панельных сессий, круглых столов и B2B-переговоров.
Каждый участник Форума сможет найти точки интереса, изучить конкретные инвестиционные кейсы, обсудить последние тенденции в десятках различных отраслей и рассмотреть выгодные перспективные предложения.
Особой повесткой Форума является презентация потенциала Узбекистана – страны, которая на фоне экономической турбулентности в мире продолжает демонстрировать стабильный рост, постепенно превращаясь в настоящий инвестиционный хаб Центральной Азии. Проведенные реформы и комфортные условия ведения бизнеса, включая существенные льготы и преференции, а также гарантированная защита прав инвесторов.