Tpm taberna pro medicum GmbH va Investitsiyalarni jalb etish agentligi sog‘liqni saqlash xizmatlarini rivojlantirish uchun investitsiyalarni jalb qilish imkoniyatlarini muhokama qildi
Joriy yilning 17 aprel kuni “TPM Medical” kompaniyasi (Germaniya) va O‘zbekiston Respublikasi sanoat va savdo investitsiyalari vazirligi huzuridagi xorijiy investitsiyalarni jalb qilish agentligi uchrashuv o‘tkazdi, unda O‘zbekistonda TPMS texnologik markazini tashkil etish loyihasi uchun investitsiyalarni jalb qilish istiqbollari muhokama qilindi. Markazning asosiy yo‘nalishlari o‘rta Osiyo bozori uchun DUB SkinScanner tizimlarini ishlab chiqarish va malakali operatorlarni o‘qitish bo‘ladi. Bu ish o‘rinlarini yaratishga, shuningdek, mintaqada ilg‘or texnologiyalarni joriy etishga imkon beradi.
Ma’lumot: DUB SkinScanner-bu onkodermatologiya va dermatologiyada muvaffaqiyatli qo‘llaniladigan arzon va zamonaviy diagnostika usuli.
Bundan tashqari, TPM Medical dermatolog va texnik yordamchini mobil diagnostika avto uloviga ega. Chekka hududlarga olib boradigan “Qishloq shifokori avto ulovi” loyihasini investitsiya qilishni rejalashtirayotganini aytib o’tdi. Ushbu loyiha tibbiy yordam ko‘rsatadi va rentgen qilish imkonini beradi, bu teri muammolarini o‘z vaqtida aniqlash va jiddiy kasalliklarning rivojlanishiga yo‘l qo‘ymaslik imkonini beradi.
Ushbu tashabbuslar O‘zbekistonda tibbiyot sohasini rivojlantirishda muhim qadam bo‘lib, qishloq va chekka hududlarda yashovchilarga tibbiy yordam ko‘rsatish imkoniyatini yaxshilash imkonini beradi.
Uchrashuv natijalari juda ijobiy bo‘ldi, tomonlar O‘zbekistonda tibbiyot sohasida hamkorlik qilish va loyihani rivojlantirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

Tpm taberna pro medicum GmbH и Агентство по привлечению иностранных инвестиций обсудили возможность привлечения инвестиций для развития медицинских услуг
17 апреля текущего года, компания “Tpm Medical” (Германия) и Агентство по привлечению иностранных инвестиций при Министерстве инвестиций промышленности и торговли Республики Узбекистан провели встречу, в ходе которой были обсуждены перспективы привлечения инвестиций для проекта создания технологического центра tpms в Узбекистане. Главными направлениями работы центра станут производство систем DUB SkinScanner для среднеазиатского рынка и обучение квалифицированных операторов. Это позволит создать рабочие места, а также внедрить передовые технологии в регионе.
Заметка: DUB SkinScanner — это доступный и современный способ диагностики, который успешно применяется в онкодерматологии и дерматологии.
Кроме того, компания Tpm Medical также объявила о планировании инвестирования проекта «Фургон сельского доктора», в рамках которого дерматолог и технический ассистент отправятся на мобильном диагностическом фургоне по сельским районам. Данный проект будет предоставлять медицинскую помощь и проводить сканирование родинок, что позволит своевременно выявлять проблемы с кожей и предотвращать развитие серьезных заболеваний.
Эти инициативы представляют собой важный шаг в развитии медицинской индустрии в Узбекистане и возможность улучшить доступность медицинской помощи для жителей сельских и отдаленных районов.
Итоги встречи были весьма положительными, стороны выразили готовность к сотрудничеству и развитию проекта в области медицины в Узбекистане.