Joriy yilning 26-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi huzuridagi Xorijiy investitsiyalarini jalb etish agentligi “Shin-Line” va “Qaz Package” (Qozog‘iston) kompaniyalari vakillari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida logistika sohasidagi investitsion loyihalar muhokama qilindi, bunda “Shin-Line” O‘zbekistonda zamonaviy robotlashtirilgan logistika markazini ochishga 10 million AQSh dollarigacha sarmoya kiritishni rejalashtirmoqda.
Agentlik tomonidan investorlarga taqdim etiladigan imtiyozlar, shuningdek, maxsus iqtisodiy zonalarda loyihani amalga oshirish imkoniyatlari to‘g‘risida ma’lumot berildi.
Uchrashuv yakunlari bo‘yicha tomonlar zamonaviy ombor qurilishi uchun investitsion loyihani amalga oshirish uchun mos yer uchastkasini topishda hamkorlik qilishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

Казахстанская компания «Шин-лайн» планирует открыть современный склад.
26 июня текущего года Агентством по привлечению иностранных инвестиций при Министерстве инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан проведена встреча с представителями компаний «Шин-лайн» и «Qaz Package» (Казахстан).
В ходе встречи обсуждены инвестиционные проекты в области логистики, где компания «Шин-лайн» планирует инвестировать до 10 млн долларов в открытие современного роботизированного логистического центра в Узбекистане.
Агентством была предоставлена информация о предоставляемых льготах для инвесторов, а также о возможностях реализации проекта на территории специальных экономических зон.
По итогам встречи стороны выразили готовность к сотрудничеству в поиске подходящего земельного участка для реализации инвестиционного проекта по строительству современного склада.