Sinowise (Beijing) Technology Co Ltd kompaniyasi bilan uchrashuv
Joriy yilning 14-may kuni O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi huzuridagi Xorijiy investitsiyalarini jalb qilish agentligi hamda “Sinowise (Beijing) Technology Co” Ltd vakillari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
“Sinowise (Beijing) Technology Co” Ltd 2009 yilda tashkil etilgan va energiya tejaydigan texnologiyalar va materiallar ishlab chiqarish sohasidagi loyihalarga sarmoya kiritish bilan shug‘ullanadi.  Kompaniya Markaziy Osiyo mamlakatlaridagi investitsiya muhitini tahlil qilib, dastlabki ma’lumotlar asosida Oʻzbekistonda qurilish va mebel sohalari ehtiyojlari uchun ko‘p qatlamli fanera mahsulotlari ishlab chiqarish loyihasini amalga oshirish masalasini ko‘rib chiqishga qaror qildi. Kutilayotgan investitsiyalar hajmi qariyb 2 million AQSH dollarini tashkil etadi.  Hozirgi vaqtda investor tayyor ishlab chiqarish binosi bilan loyiha joyini qidirmoqda.
Uchrashuv davomida Agentlik tomonidan O‘zbekiston Respublikasining investitsiya muhiti va xorijiy investorlarga “yagona darcha” tamoyili asosida xizmatlar ko‘rsatish to‘g‘risida ma’lumotlar taqdim etildi.
Taklif etilayotgan loyihani joylashtirish masalasini ko‘rib chiqish uchun maxsus iqtisodiy zonalarning bo‘sh maydonlari to‘g‘risidagi ma’lumotlar ham taqdim etildi va Agentlik tomonidan kompaniyaning “Chirchiq” Texnoparki va Toshkent, Sirdaryo va Jizzax viloyatlarining bir qator erkin iqtisodiy zonalariga tashrifi tashkil etildi.

Встреча с представителями «Sinowise (Beijing) Technology Co Ltd» Китай
14 мая текущего года проведена встреча между представителями Агентства по привлечению иностранных инвестиций при Министерстве инвестиций промышленности и торговли Республики Узбекистан и компании «Sinowise (Beijing) Technology Co» Ltd.
«Sinowise (Beijing) Technology Co» Ltd  была основана в 2009 году и занимается инвестированием проектов в области производств энергосберегающих технологий и материалов. Компания проанализировала инвестиционный климат в странах Центральной Азии и на основе предварительных данных решила рассмотреть вопрос реализации в Узбекистане проекта по производству многослойных фанерных изделий для нужд строительной и мебельной сфер. Объем предполагаемых инвестиций около 2 млн. долларов США.  В настоящее время инвестор осуществляет поиск места размещения проекта с готовым производственным зданием.
В ходе встречи Агентством была представлена информация об инвестиционном климате Республики Узбекистан и оказании услуг иностранным инвесторам по принципу «единого окна».
Для рассмотрения вопроса размещения предложенного проекта также передана информация о свободных площадях специальных экономических зон и
Агентством организовано посещение Компанией Технопарка «Чирчик» и ряда свободных экономических зон Ташкентского, Сирдарьинского и Джизакского областей.