🇺🇿 🇰🇼Quvaytda ilk bor O’zbekistonning investitsiyaviy, eksport va turizm salohiyatiga bag’ishlangan ko’rgazma bo’lib o’tdi.
🟠Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vazirining birinchi o‘rinbosari Nozimjon Xolmurodov boshchiligidagi o‘zbekistonlik tadbirkorlar delegatsiyasi ishtirok etdi.
🟠Delegatsiya rahbari o‘z nutqida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, tadbirkorlik faoliyati uchun yaratilgan qulay sharoitlar, O‘zbekistonning turizm va sanoat salohiyati haqida atroflicha ma’lumot berdi.
🟠Ko‘rgazmada 40 dan ortiq qurilish materiallari, oziq-ovqat, farmatsevtika va to‘qimachilik, qishloq xo‘jaligi sohasidagi ishlab chiqaruvchi korxonalarning mahsulotlari namoyish etildi. Quvaytning yirik kompaniyalari rahbariyati bilan uchrashuvlar o‘tkazildi.
🟠O‘zbekiston va Quvayt ishbilarmonlari o‘rtasidagi aloqalarni mustahkamlash maqsadida navbatdagi biznes-forumni joriy yilning sentabr oyida Toshkent shahrida o‘tkazishga kelishib olindi.

🇺🇿 🇰🇼В Кувейте впервые прошла выставка, посвященная инвестиционному, экспортному и туристическому потенциалу Узбекистана.
🟠Участие в событии приняла делегация узбекских предпринимателей во главе с первым заместителем министра инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан Нозимжоном Холмуродовым.
🟠В своём выступлении глава делегации представил подробную информацию о реформах, проводимых в нашей стране, созданных комфортных условиях для осуществления предпринимательской деятельности, туристическом и промышленном потенциале Узбекистана.
🟠На выставке была представлена продукция более 40 производителей строительных материалов, пищевой, фармацевтической и текстильной продукции, сельского хозяйства. Состоялись встречи с руководством крупных кувейтских компаний.
🟠В целях укрепления связей между узбекскими и кувейтскими бизнесменами согласовано проведение очередного бизнес-форума в сентябре текущего года в Ташкенте.