“Сурбана Журонг Груп” компанияси билан ҳамкорлик кенгайтирилмоқда
Joriy yilning 21-sentabr kuni Investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri o‘rinbosari Oybek Xamrayev Singapurning “Surbana Jurong Group” kompaniyasi bosh direktori Shon Chjian bilan muzokaralar o‘tkazdi.
Tomonlar asosiy eʼtiborini suv taʼminoti va suv resurslarini boshqarish sohasidagi joriy loyihalarni amalga oshirish jarayoniga qaratdi. Shuningdek, kelgusi hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlari belgilab olindi.
Muzokaralar yakunida tomonlar transport va logistika, neft-kimyo, qayta tiklanadigan energetika, shaharsozlik va infratuzilma sohalarida o‘zaro hamkorlikni kengaytirishga kelishib oldilar.
Ma’lumot uchun: “Surbana Jurong Group” 2015 yilda tashkil etilgan bo‘lib, shaharsozlik va infratuzilma sohalarida Singapurning eng yirik konsalting kompaniyasi hisoblanadi. 40 ta mamlakatda jami 16 ming xodimga ega 120 dan ortiq idoralari mavjud. Kompaniya shu kungacha

Расширяется сотрудничество с компанией «Surbana Jurong Group»
21 сентября этого года заместитель министра инвестиций, промышленности и торговли Ойбек Хамраев провёл переговоры с генеральным директором сингапурской компании Surbana Jurong Group Шон Чжианом.
В центре внимания сторон – ход реализации текущих проектов в сферах водоснабжения и управления водными ресурсами. Также обозначены приоритетные направления дальнейшего сотрудничества.
По итогам переговоров сторонами достигнута договорённость о наращивании взаимодействия в сферах транспорта и логистики, нефтехимии, возобновляемой энергетики, градостроения и инфраструктуры.
Справочно: Surbana Jurong Group, основанная в 2015 г., является крупнейшей консалтинговой компанией Сингапура в сферах градостроения и инфраструктуры. Имеет более 120 офисов в 40 странах мира с общим штатом в 16 тысяч сотрудников. Компанией реализовано свыше 16 тыс. проектов.