“Сурбана Журонг Груп” компанияси билан ҳамкорлик кенгайтирилмоқда
Joriy yilning 21-sentabr kuni Investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri o‘rinbosari Oybek Xamrayev Singapurning “Surbana Jurong Group” kompaniyasi bosh direktori Shon Chjian bilan muzokaralar o‘tkazdi.
Tomonlar asosiy eʼtiborini suv taʼminoti va suv resurslarini boshqarish sohasidagi joriy loyihalarni amalga oshirish jarayoniga qaratdi. Shuningdek, kelgusi hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlari belgilab olindi.
Muzokaralar yakunida tomonlar transport va logistika, neft-kimyo, qayta tiklanadigan energetika, shaharsozlik va infratuzilma sohalarida o‘zaro hamkorlikni kengaytirishga kelishib oldilar.
Ma’lumot uchun: “Surbana Jurong Group” 2015 yilda tashkil etilgan bo‘lib, shaharsozlik va infratuzilma sohalarida Singapurning eng yirik konsalting kompaniyasi hisoblanadi. 40 ta mamlakatda jami 16 ming xodimga ega 120 dan ortiq idoralari mavjud. Kompaniya shu kungacha

Cooperation with the company “Surbana Jurong Group” is expanding
On September 21 of this year, Deputy Minister of Investment, Industry and Trade Oybek Khamraev held negotiations with the CEO of the Singapore
company Surbana Jurong Group Sean Zhian.
The parties are focusing on the progress of implementation of current projects in the areas of water supply and water resources management. Priority areas for
further cooperation are also outlined.
As a result of the negotiations, the parties reached an agreement to increase cooperation in the fields of transport and logistics, petrochemicals,
renewable energy, urban planning and infrastructure.
For background: Surbana Jurong Group, founded in 2015, is Singapore's largest urban planning and infrastructure consultancy.