Tashqi ishlar vaziri boshchiligidagi O‘zbekiston delegatsiyasi Aqshga tashrif buyuradi
12 yil 14-2022 dekabr kunlari tashqi ishlar vaziri Vladimir Norov boshchiligidagi O‘zbekiston delegatsiyasi O‘zbekiston va Aqsh o‘rtasidagi strategik sheriklik muloqotining ikkinchi uchrashuvida ishtirok yetish uchun Aqshga tashrif buyuradi.
Tashqi ishlar vazirligi xabar berishicha, tashrif davomida O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Vladimir Norov Davlat kotibi Yentoni Blinken bilan uchrashuv o‘tkazadi va Aqshning boshqa rasmiylari bilan muzokaralar olib boradi.
Yeslatib o‘tamiz, O‘zbekiston va Aqsh o‘rtasidagi strategik sheriklik muloqotining birinchi uchrashuvi 13 yil 2021 dekabr kuni Toshkentda bo‘lib o‘tdi.

Делегация Узбекистана во главе с министром иностранных дел посетит с визитом США
12-14 декабря 2022 года делегация Узбекистана во главе с министром иностранных дел Владимиром Норовым посетит США для участия во втором заседании Диалога стратегического партнерства между Узбекистаном и США.
По информации МИД, в рамках визита министр иностранных дел Узбекистана Владимир Норов проведет встречу с государственным секретарем Энтони Блинкеном и переговоры с другими официальными лицами США.
Напомним, что первое заседание Диалога стратегического партнерства между Узбекистаном и США состоялось 13 декабря 2021 года в городе Ташкенте.