“Case New Holland” (CNH)(AQSH) global qishloq xo‘jaligi va qurilish uskunalari provayderi. CNH 1999 yilda “Case” va “New Holland” birlashuvidan so‘ng tashkil topgan. Ikkala kompaniya va brendlar ham uzoq va boy tarixga ega. Bugungi kunda CNH butun dunyoda 40 ta ishlab chiqarish markazi, 29 tadqiqot va ishlab chiqarish markazi, 28,800 ishchi va 11 ming dona dilerlik punktlari mavjud. “CNH”, “Case New Holland”, “IVECO” yuk mashinalari ishlab chiqaruvchi “Fiat Industrial” kompaniyasining tarkibiga kiradi. 2011 yil oxiridagi umumiy daromadlar 30 milliard dollardan oshdi.
“CNH Industrial” dunyoning 190 mamlakatidagi barcha asosiy jahon bozorlarida mavjud. Hozirgi kunda konsern mahsulotlari “Astra”, “Case”, “Case IH”, “Heuliez Bus”, “Iveco”, “Iveco Bus”, “Magirus”, “New Holland Agriculture”, “New Holland Construction”, “Steyr” and “Iveco Defense Vehicles” (mudofaa vositalari) nomidagi 12 ta savdo belgisi ostida namoyish etiladi hamda sotiladi.
CNH 1997-1998 yillarda O‘zbekiston bozorida CNH markali uskunalarni ishlab chiqarish, tarqatish, moliyaviyalashtirish va ularga xizmat ko‘rsatish uchun O‘zbekistonda to‘rtta qo‘shma korxona tashkil etdi. CNH ning O‘zbekistondagi vakolatxonasi ham mavjud. O‘zbekiston orqali 17 ta hududda 330 dan ortiq kishi ish bilan ta’minlangan.
Kompaniyaning prezidenti Stiv Naderney Amerika kompaniyasining O‘zbekiston bozoridagi muvaffaqiyatli faoliyatining o‘n to‘qqiz yillik tajribasi respublikada yaratilgan qulay biznes va investisiya muhitining tasdig‘i ekanligini ta’kidladi. Shu bilan birga, u O‘zbekistonda yaratilgan va samarali faoliyat ko‘rsatayotgan to‘rtta korxona (“UzCaseMash”, “UzCaseTractor”, “UzCaseService” va “UzCaseAgroLeasing”) haqida ham aytib o‘tdi, ulardan ikkitasi qishloq xo‘jaligi texnikasini ishlab chiqaradi.

CaseNewHolland (CNH) (США)
CaseNewHolland (CNH) — ведущий мировой поставщик сельскохозяйственной и строительной техники. CNH была образована в 1999 году после слияния Case и NewHolland. Обе компании с их брендами имеют долгую и богатую историю. Сегодня CNH имеет 40 производственных центров, 29 научно-исследовательских центров, 28 800 сотрудников и 11 300 дилерских точек по всему миру. CNH является частью FiatIndustrial, в которую входят CaseNewHolland, производитель грузовиков IVECO и производитель двигателей и коробок передач FPTIndustrial. Совокупный общий доход на конец 2011 года составил более 30 миллиардов долларов.
CNH Industrial присутствует на всех значимых мировых рынках в 190 странах мира. В настоящее время ассортиментную линейку концерна представляют 12 торговых марок – продукция реализуется под брендами Astra, Case, Case IH, HeuliezBus, Iveco, IvecoBus, Magirus, NewHollandAgriculture, NewHollandConstruction, Steyr и IvecoDefenseVehicles (военная техника).
CNH учредила четыре совместных предприятия в Узбекистане в период с 1997 по 1998 год для производства, распространения, финансирования и обслуживания оборудования марки CNH на рынке Узбекистана. CNH также имеет представительство в Узбекистане. Более 330 человек работают в 17 населенных пунктах по всему Узбекистану.
Стив Надэрни, президент компании, отметил, что девятнадцатилетний опыт успешной деятельности американской компании на узбекском рынке является подтверждением благоприятного делового и инвестиционного климата, созданного в республике. Вместе с тем он сообщил, что в Узбекистане созданы и эффективно функционируют четыре предприятия (UzCaseMash, UzCaseTractor, UzCaseService и UzCaseAgroLeasing), два из которых производят сельскохозяйственную технику.