“Case New Holland” (CNH)(AQSH) global qishloq xo‘jaligi va qurilish uskunalari provayderi. CNH 1999 yilda “Case” va “New Holland” birlashuvidan so‘ng tashkil topgan. Ikkala kompaniya va brendlar ham uzoq va boy tarixga ega. Bugungi kunda CNH butun dunyoda 40 ta ishlab chiqarish markazi, 29 tadqiqot va ishlab chiqarish markazi, 28,800 ishchi va 11 ming dona dilerlik punktlari mavjud. “CNH”, “Case New Holland”, “IVECO” yuk mashinalari ishlab chiqaruvchi “Fiat Industrial” kompaniyasining tarkibiga kiradi. 2011 yil oxiridagi umumiy daromadlar 30 milliard dollardan oshdi.
“CNH Industrial” dunyoning 190 mamlakatidagi barcha asosiy jahon bozorlarida mavjud. Hozirgi kunda konsern mahsulotlari “Astra”, “Case”, “Case IH”, “Heuliez Bus”, “Iveco”, “Iveco Bus”, “Magirus”, “New Holland Agriculture”, “New Holland Construction”, “Steyr” and “Iveco Defense Vehicles” (mudofaa vositalari) nomidagi 12 ta savdo belgisi ostida namoyish etiladi hamda sotiladi.
CNH 1997-1998 yillarda O‘zbekiston bozorida CNH markali uskunalarni ishlab chiqarish, tarqatish, moliyaviyalashtirish va ularga xizmat ko‘rsatish uchun O‘zbekistonda to‘rtta qo‘shma korxona tashkil etdi. CNH ning O‘zbekistondagi vakolatxonasi ham mavjud. O‘zbekiston orqali 17 ta hududda 330 dan ortiq kishi ish bilan ta’minlangan.
Kompaniyaning prezidenti Stiv Naderney Amerika kompaniyasining O‘zbekiston bozoridagi muvaffaqiyatli faoliyatining o‘n to‘qqiz yillik tajribasi respublikada yaratilgan qulay biznes va investisiya muhitining tasdig‘i ekanligini ta’kidladi. Shu bilan birga, u O‘zbekistonda yaratilgan va samarali faoliyat ko‘rsatayotgan to‘rtta korxona (“UzCaseMash”, “UzCaseTractor”, “UzCaseService” va “UzCaseAgroLeasing”) haqida ham aytib o‘tdi, ulardan ikkitasi qishloq xo‘jaligi texnikasini ishlab chiqaradi.

Case New Holland (CNH) is a global leading provider of agricultural and construction equipment. CNH was formed in 1999 after the merger of Case and New Holland. Both companies and brands have long and rich histories. Today CNH has 40 manufacturing centers, 29 research and development centers, 28,800 employees and 11,300 dealer outlets throughout the world. CNH is part of Fiat Industrial, which includes Case New Holland, truck-maker IVECO, and engine and transmission producer FPT Industrial. The combined total revenues at the end of 2011 were more than $30 billion.
CNH Industrial is present on all significant world markets in 190 countries of the world. Currently, 12 trademarks represent the concern product line and products are sold under the brands Astra, Case, Case IH, Heuliez Bus, Iveco, Iveco Bus, Magirus, New Holland Agriculture, New Holland Construction, Steyr and Iveco Defense Vehicles (military equipment).
CNH established four joint ventures in Uzbekistan between 1997 and 1998 to produce, distribute, finance and service CNH branded equipment in the Uzbekistan market. CNH also has a representative office in Uzbekistan. More than 330 people are employed in 17 locations through Uzbekistan.
Steve Naderney, the company’s president, noted that the nineteen-year experience of successful activity of the American company in the Uzbek market is a confirmation of the favorable business and investment climate created in the republic. At the same time, he has said that four enterprises (UzCaseMash, UzCaseTractor, UzCaseService and UzCaseAgroLeasing), two of which produce agricultural equipment; have been created and effectively functioned in Uzbekistan.