2025-yil 31-oktabr kuni Toshkent shahrida O‘zbekiston-Finlandiya biznes-forumi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda ikki mamlakatning 100 dan ortiq hukumat va ishbilarmon vakillari ishtirok etdi.
Forumni O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazir o‘rinbosari Jamshid Xodjayev va Finlyandiya Respublikasi Prezidenti Aleksandr Stubb ochib berdi. Ular o‘z nutqida axborot texnologiyalari, energetika, shaharsozlik hamda oziq-ovqat sanoati sohalarida hamkorlikni yanada kengaytirish muhimligini ta’kidladilar.
Tadbir yakunida o‘zaro hamkorlik va qo‘shma loyihalar amalga oshirish yuzasidan konchilik sanoati, qishloq xo‘jaligi, ekologiya, farmatsevtika va energetikasi sohalarida anglashuv memorandumlari imzolandi.

31 октября 2025 года в Ташкенте состоялся бизнес-форум Узбекистан-Финляндия, собравший более 100 представителей государственного сектора и деловых кругов обеих стран.
Форум открыли главы делегаций Заместитель Премьер-министра Республики Узбекистан Жамшид Ходжаев и Президент Республики Финляндия Александр Стубб. В своих выступлениях они подчеркнули важность укрепления партнёрства в сферах информационных технологий, энергетики, градостроительства и пищевой промышленности.
Также в завершении мероприятия было подписаны меморандумы о взаимопонимании и реализации совместных проектов в сферах горнодобывающей промышленности, сельского хозяйства, экологии, фармацевтики и энергетики.