2025-yil 31-oktabr kuni Toshkent shahrida O‘zbekiston-Finlandiya biznes-forumi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda ikki mamlakatning 100 dan ortiq hukumat va ishbilarmon vakillari ishtirok etdi.
Forumni O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazir o‘rinbosari Jamshid Xodjayev va Finlyandiya Respublikasi Prezidenti Aleksandr Stubb ochib berdi. Ular o‘z nutqida axborot texnologiyalari, energetika, shaharsozlik hamda oziq-ovqat sanoati sohalarida hamkorlikni yanada kengaytirish muhimligini ta’kidladilar.
Tadbir yakunida o‘zaro hamkorlik va qo‘shma loyihalar amalga oshirish yuzasidan konchilik sanoati, qishloq xo‘jaligi, ekologiya, farmatsevtika va energetikasi sohalarida anglashuv memorandumlari imzolandi.

On October 31, 2025, the Uzbekistan-Finland Business Forum took place in Tashkent, bringing together over 100 representatives from the public and private sectors of both countries.
Deputy Prime Minister of Uzbekistan Jamshid Khodjaev and President of the Republic of Finland Alexander Stubb opened the forum, highlighting the commitment of both countries to strengthen cooperation in information technology, energy, urban development, and the food industry.
The event concluded with the signing of Memorandums of Understanding to implement joint projects in the mining, agriculture, environmental protection, pharmaceutical, and energy sectors.