Toshkent shahrida O‘zbekiston va Tailand tadbirkorlari o‘rasida B2B uchrashuvlari bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 22 iyul kuni O‘zbekiston va Tailand biznes vakillari oʻrtasida B2B muzokaralari bo‘lib oʻtdi. Tadbirni O‘zbekiston Respublikasi Xorijiy investitsiyalarni jalb etish agentligi rahbari va Tailand Tashqi ishlar vazirligi kotibi o‘rinbosari ochib berdi. Unda 40 dan ortiq biznes vakillari ishtirok etdi va jami 20 ga yaqin yig‘ilish o‘tkazildi.
Uchrashuvlar davomida to’qimachilik, ipak, oziq-ovqat, baliqchilik va farmatsevtika sanoatida hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi.
Ishtirokchilar kelgusidagi hamkorlik va ishbilarmonlik aloqalarini davom ettirish uchun aloqa ma’lumotlarini almashdilar.
Tadbir O‘zbekiston va Tailand o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlikni mustahkamlash yo‘lidagi muhim qadam bo‘lib, o‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirishga xizmat qiladi.

Uzbek-Thai B2B meetings were held in Tashkent
On July 22 of this year the representative of Uzbek and Thai business held the B2B negotiations. The Head of Investment Promotion Agency of the Republic of Uzbekistan and Deputy Secretary of Ministry of Foreign Affairs of Thailand opened the event. It was attended by more than 40 representative of business and overall about 20 meeting were held.
During the meetings the prospects for cooperation in silk, textile, food, fish and pharmaceutical industries.
The participants exchanged contact details for future cooperation and continuation of business relations.
The event became a significant step in strengthening trade and economic cooperation between Uzbekistan and Thailand, confirming mutual interest in expanding mutually beneficial cooperation.