Toshkent shahrida O‘zbekiston va Tailand tadbirkorlari o‘rasida B2B uchrashuvlari bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 22 iyul kuni O‘zbekiston va Tailand biznes vakillari oʻrtasida B2B muzokaralari bo‘lib oʻtdi. Tadbirni O‘zbekiston Respublikasi Xorijiy investitsiyalarni jalb etish agentligi rahbari va Tailand Tashqi ishlar vazirligi kotibi o‘rinbosari ochib berdi. Unda 40 dan ortiq biznes vakillari ishtirok etdi va jami 20 ga yaqin yig‘ilish o‘tkazildi.
Uchrashuvlar davomida to’qimachilik, ipak, oziq-ovqat, baliqchilik va farmatsevtika sanoatida hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi.
Ishtirokchilar kelgusidagi hamkorlik va ishbilarmonlik aloqalarini davom ettirish uchun aloqa ma’lumotlarini almashdilar.
Tadbir O‘zbekiston va Tailand o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlikni mustahkamlash yo‘lidagi muhim qadam bo‘lib, o‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirishga xizmat qiladi.

В Ташкенте прошли узбекско-тайские В2В встречи
22 июля текущего года представители узбекского и тайского бизнеса провели В2В переговоры. Мероприятие открыли руководитель Агентства по привлечению иностранных инвестиций Республики Узбекистан и заместитель постоянного секретаря Министра иностранных дел Таиланда. В нём приняли участие более 40 представителей бизнеса, в общей сложности проведено около 20 встреч.
В ходе переговоров были рассмотрены перспективы сотрудничества в шелковой и текстильной, пищевой и рыбной промышленностях, а также в сфере фармацевтики.
Участники обменялись контактной информацией для последующего взаимодействия и продолжения деловых отношений.
Мероприятие стало значимым шагом в укреплении торгово-экономических связей между Узбекистаном и Таиландом, подтверждая обоюдный интерес в расширении взаимовыгодного сотрудничества.