Ўзбекистон инвестиция портали – бу доимий равишда янгиланиб турадиган онлайн платформа бўлиб, мамлакатнинг инвестицион фаолиятидаги энг муҳим воқеаларни ўз ичига олади.
Янги 2020 йилдаги асосий янгиликлар: янгиланган визуал дизайн, яхшиланган таркиб ва яхшиланган сайт хусусиятлари. Қулайлик учун инвестицион таклифга электрон ариза топширишда, сиз аввалги 92 пункт ўрнига энди18 пунктни тўлдирасиз, холос.
Сизга қулай бўлиши учун минтақалар бўйича инвестиция лойиҳалари ва тавсия этилган инвестиция таклифлари саҳифалари бирлаштирилди. Энди мос инвестиция лойиҳаларини излаш анча қулай ва осонроқ бўлади.
Умуман олганда, бугунги кунда қиймати 2 миллиард доллардан ортиқ бўлган 192 га яқин инвестицион таклифлар эълон қилинди ва янги қидирув функцияси сизга тармоқ, лойиҳанинг ҳажми ва минтақаси бўйича маълумотлар топишга ёрдам беради.
Сиз энг сўнгги янгиликлар, имтиёзлар ва афзалликлар билан, шунингдек республиканинг инвестиция муҳити билан янги ташкил этилган «Нима учун Ўзбекистонга инвестиция киритиш фойдали?» бўлимида танишишингиз мумкин.
Сиз Инвестиция порталининг янги дизайни ва барча ўзгаришлар билан қуйидаги ҳаволада танишишингиз мумкин: http://invest.gov.uz/ru/.

В новый год с обновленным инвестиционным порталом
Инвестиционный портал Узбекистана – постоянно обновляемая онлайн- площадка, включающая в себя наиболее значимые события инвестиционной деятельности страны.
Главными новинками в новом 2020 году стали: обновленное визуальное оформление, усовершенствованный контент и расширенные возможности сайта. Для удобства при подаче электронной заявки инвестиционного предложения теперь нужно заполнить 18 пунктов вместо предыдущих 92.
Для вашего удобства были объединены разделы инвестиционные проекты и рекомендуемые инвестиционные предложения по регионам. Теперь искать подходящие инвестиционные проекты стало намного удобней и легче.
В общей сложности, сегодня размещено порядка 192 инвестиционных предложений на сумму свыше 2 млрд. долл. США, а добавленная новая поисковая функция поможет сориентировать вас по отраслям, сумме и региону проекта.
Ознакомиться с последними новостями, льготами и преференциями, а также с инвестиционным климатом республики можно на вновь созданном разделе «Почему выгодно инвестировать в Узбекистан?».
Увидеть новое оформление Инвестиционного портала и ознакомиться со всеми изменениями можно по ссылке: http://invest.gov.uz/ru/ .