Биринчи Тошкент халқаро инвестиция форуми (ТХИФ-2020) штаби «Hilton Tashkent City» меҳмонхонасида ўз фаолиятини бошлади
2020 йил 1 февраль куни Биринчи Тошкент халқаро инвестиция форумини ўтказиш бўйича штаб ўз ишини бошлади.
Доимий равишда ишлайдиган штабга ҳар қандай масалалар бўйича ўзбек, рус ва инглиз тилларида маслаҳат беришга тайёр бўлган Ўзбекистон Республикасининг тегишли вазирлик ва идоралари вакиллари киради.
Штаб ходимлари ўтказиладиган форумга пухта тайёргарлик кўрилаётганини назоратга олиб, тадбирнинг барча ташкилий масалаларини мувофиқлаштиришади; чет эллик меҳмонларга таклифномалар юбориш билан шуғулланади; шунингдек, потенциал иштирокчиларга қайси меҳмонхоналарда жойлар мавжудлиги, маданий дастур ва ҳамкорлик масалалари бўйича маълумот беришади.
Штаб ташкилий масалалар бўйича юзага келган саволларга жавоб бериш ва тез амалий ёрдам кўрсатиш учун мўлжалланган бўлиб, «Hilton Tashkent City» меҳмонхонасида (Тошкент 1-2 хонаси) жойлашган.

В отеле Hilton Tashkent City начал свою работу Штаб Первого Ташкентского международного инвестиционного форума (ТМИФ-2020)
1 февраля 2020 года начал свою работу Штаб по организации первого Ташкентского международного инвестиционного форума.
В состав штаба, работающего на постоянной основе, входят представители соответствующих министерств и ведомств Республики Узбекистан, которые готовы оказать консультационную поддержку по любым вопросам на узбекском, русском и английском языках.
Сотрудники штаба следят за бесперебойной подготовкой к предстоящему Форуму, занимаются координацией всех организационных вопросов мероприятия, рассылают приглашения зарубежным гостям, информируют потенциальных участников о том, какие гостиницы доступны для бронирования, какова будет культурная программа, консультируют по вопросам сотрудничества.
Штаб предназначен для незамедлительного решения возникающих организационных вопросов и находится в отеле Hilton Tashkent City (комната «Ташкент 1-2»). Телефон горячей линии