Сардор Умурзаков “Bright Uzbekistan” журнали таҳририяти кенгашига раислик қилади
Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари – инвестициялар ва ташқи савдо вазири Сардор Умурзаков “Bright Uzbekistan” медиа-лойиҳаси раҳбари Даврон Абдуллаев билан учрашди.
Учрашувда лойиҳа муаллифи томонидан журналнинг жорий ахборот сиёсати ва мазмуни, унинг Ўзбекистоннинг халқаро майдонидаги экспорт-импорт ва инвестициявий салоҳиятини, шу жумладан Ўзбекистонда ва бошқа мамлакатларда бўлиб ўтаётган турли хил саноат ярмаркалари ва кўргазмаларини, халқаро тадбирларни, учрашув ва форумларни, ҳукуматлараро комиссияларнинг йиғилишларини ёритиш ва тарғиб қилишга қаратилганлиги ҳақида тақдимот ўтказилди.
Лойиҳанинг республиканинг бир қатор вазирлик ва идоралари билан ҳамкорлиги ўрнатилганлиги ва бу, ўз навбатида, биринчи манбалардан ахборот олиш, бизнес ва тадбиркорлик соҳасидаги энг долзарб тадбирларни ёритиш имконини бериши қайд этилди.
Учрашув давомида журнал таҳририяти раиси сифатида Сардор Умурзаков томонидан бир қатор янги истиқболли лойиҳалар кўриб чиқилди ҳамда уларни келгусида амалга ошириш учун тегишли “Йўл харитаси”ни ишлаб чиқиш таклифи келишилди.
Шунингдек, Стратегик ривожланиш агентлиги билан журналнинг бўлажак сонларининг ахборот мазмунини шакллантиришда мунтазам ҳамкорлик қилиш масаласи муҳокама қилинди.

Sardor Umurzakov became a head of the editorial board of the “Bright Uzbekistan” magazine
Deputy Prime Minister – Minister of Investments and Foreign Trade of the Republic of Uzbekistan Sardor Umurzakov held a meeting with the head of the Bright Uzbekistan media project Davron Abdullayev.
At the meeting, the author of the project presented the current information policy and content of the magazine, its focus on highlighting and promoting the export-import and investment potential of Uzbekistan in the international arena, including various industrial fairs and exhibitions, international events, meetings and forums, meetings of intergovernmental commissions held as in Uzbekistan and in other states.
The well-established cooperation of the project with a number of ministries and departments of the republic was noted, which makes it possible to receive first-hand information and cover the most relevant events in the field of business and entrepreneurship.
As chairman of the editorial board of the journal, Sardor Umurzakov at the meeting considered a number of new promising projects and agreed on a proposal to develop an appropriate “Roadmap” for their further implementation.
The issue of regular interaction and participation in the formation of the information content of the upcoming issues of the journal with the Agency for Strategic Development was also discussed.