Сардор Умурзаков “Bright Uzbekistan” журнали таҳририяти кенгашига раислик қилади
Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари – инвестициялар ва ташқи савдо вазири Сардор Умурзаков “Bright Uzbekistan” медиа-лойиҳаси раҳбари Даврон Абдуллаев билан учрашди.
Учрашувда лойиҳа муаллифи томонидан журналнинг жорий ахборот сиёсати ва мазмуни, унинг Ўзбекистоннинг халқаро майдонидаги экспорт-импорт ва инвестициявий салоҳиятини, шу жумладан Ўзбекистонда ва бошқа мамлакатларда бўлиб ўтаётган турли хил саноат ярмаркалари ва кўргазмаларини, халқаро тадбирларни, учрашув ва форумларни, ҳукуматлараро комиссияларнинг йиғилишларини ёритиш ва тарғиб қилишга қаратилганлиги ҳақида тақдимот ўтказилди.
Лойиҳанинг республиканинг бир қатор вазирлик ва идоралари билан ҳамкорлиги ўрнатилганлиги ва бу, ўз навбатида, биринчи манбалардан ахборот олиш, бизнес ва тадбиркорлик соҳасидаги энг долзарб тадбирларни ёритиш имконини бериши қайд этилди.
Учрашув давомида журнал таҳририяти раиси сифатида Сардор Умурзаков томонидан бир қатор янги истиқболли лойиҳалар кўриб чиқилди ҳамда уларни келгусида амалга ошириш учун тегишли “Йўл харитаси”ни ишлаб чиқиш таклифи келишилди.
Шунингдек, Стратегик ривожланиш агентлиги билан журналнинг бўлажак сонларининг ахборот мазмунини шакллантиришда мунтазам ҳамкорлик қилиш масаласи муҳокама қилинди.

Сардор Умурзаков возглавил редакционный совет журнала “Bright Uzbekistan”
Заместитель Премьер-министра – министр инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан Сардор Умурзаков провёл встречу с руководителем медийного проекта «Bright Uzbekistan» Давроном Абдуллаевым.
На встрече автором проекта была презентована текущая информационная политика и содержание журнала, его направленность на освещение и продвижение экспортно-импортного и инвестиционного потенциала Узбекистана на международной арене, включая различные промышленные ярмарки и выставки, международные мероприятия, встречи и форумы, заседания межправительственных комиссий, проходящих как в Узбекистане, так и в других государствах.
Отмечено налаженное сотрудничество проекта с целым рядом министерств и ведомств республики, позволяющим из первых рук получать информацию и освещать наиболее актуальные события в сфере бизнеса и предпринимательства.
В качестве председателя редакционного совета журнала Сардором Умурзаковым на встрече был рассмотрен ряд новых перспективных проектов и согласовано предложение разработать соответствующую «Дорожную карту» по их дальнейшей реализации.
Также был обсужден вопрос о регулярном взаимодействии и участии в формировании информационного содержания предстоящих номеров журнала с Агентством стратегического развития.