Ўзбекистон-Польша ҳамкорлигини кенгайтириш истиқболлари кўриб чиқилди
Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлигида Польша Республикасининг Ўзбекистон Республикасидаги янги тайинланган Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Р.Грук билан учрашув бўлиб ўтди.
Музокаралар чоғида икки мамлакат ўртасидаги савдо-иқтисодий, инвестициявий ва молиявий-техник ҳамкорликни ривожлантириш масалалари муҳокама қилинди.
2022 йилнинг биринчи чорагида Ўзбекистон-Польша бизнес-форумини ўтказиш бўйича қўшма саъй-ҳаракатлар, шунингдек, Ўзбекистон ва Польша ҳудудлари ўртасида тўғридан-тўғри ҳамкорликни йўлга қўйиш ва мамлакатда лойиҳаларни амалга ошириш учун Польша инвестицияларини жалб этиш механизмлари муҳокама қилинди.

Рассмотрены перспективы расширения узбекско-польского сотрудничества
В Министерстве инвестиций и внешней торговли состоялась встреча с вновь назначенным Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Польша в Республике Узбекистан Р.Груком.
В ходе переговоров рассмотрены вопросы развития торгово-экономического, инвестиционного и финансово-технического сотрудничества двух стран.
Обсуждены совместные действия по проведению узбекско-польского бизнес-форума в I квартале 2022 г., а также механизмы установления прямого сотрудничества между регионами Узбекистана и Польши и привлечения польских инвестиций для реализации проектов в стране.
По итогам встречи стороны договорились продолжить взаимодействие по направлениям, представляющим общий интерес.