ШҲТ Котибиятида Янги Ўзбекистон тараққиёт стратегиясининг тақдимоти бўлиб ўтади
Бугун Шанхай Ҳамкорлик Ташкилотининг Пекиндаги қароргоҳида 2022-2026 йилларга мўлжалланган Янги Ўзбекистон тараққиёт стратегиясининг тақдимоти бўлиб ўтади.
Тадбир Ўзбекистоннинг Хитойдаги элчихонаси томонидан ШҲТ котибияти кўмагида, Тараққиёт стратегияси маркази ва Тошкент давлат шарқшунослик университети билан биргаликда ташкил этилмоқда.
Унда дипломатик ваколатхоналар, ШҲТ котибияти, вазирлик ва идоралар, эксперт-таҳлил ижтимоий-сиёсий, илмий-академик доиралар ҳамда Хитой ОАВ вакиллари иштирок этади.
Элчихона ташаббуси билан 2022-2026 йилларга мўлжалланган  Янги Ўзбекистоннинг тараққиёт стратегияси хитой тилига таржима қилингани ҳолда алоҳида рисола шаклида  чоп этилди.

Presentation of the Strategy for the Development of New Uzbekistan to be held at the SCO Secretariat
Today, at the headquarters of the Shanghai Cooperation Organization in Beijing, a presentation of the Development Strategy of New Uzbekistan for 2022-2026 will take place.
The event is organized by the Embassy of Uzbekistan in China with the support of the SCO Secretariat, together with the Center for Development Strategies and the Tashkent State University of Oriental Studies.
It will be attended by representatives of diplomatic missions, the SCO Secretariat, ministries and departments, expert, analytical, socio-political, scientific and academic circles and the Chinese media.
The Development Strategy of New Uzbekistan in 2022-2026, at the initiative of the Embassy, ​​was translated into Chinese and published as a separate brochure.