Бўстонлиқ вилоятида 300 дан ортиқ лойиҳаларни амалга ошириш режалаштирилган
Тошкент вилоятининг Бўстонлиқ туманида ижтимоий, алоқа ва саноат соҳаларида 303 лойиҳани амалга ошириш режалаштирилган. Бу ҳақда Вазирлар Маҳкамасининг 23.02.2021 йилдаги «2021-2022 йилларда Тошкент вилоятининг Бўстонлиқ туманини комплекс ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги 97-сон қарорида хабар берилган.
Лойиҳаларни амалга ошириш учун 2 триллион сўмдан ортиқ маблаг ъажратилиши режалаштирилган.Маблағларнинг ярмидан кўпи – 1,3 триллион – саноат ва хизмат кўрсатиш соҳасидаги лойиҳаларга йўналтирилади.Шунингдек, ушбу сегментга 35,5 минг долларлик хорижий инвестициялар киритилади.
Aлоқа соҳасида 188 та лойиҳани яратиш учун 469,9 миллиард сўм ажратилади. Хамда 69 та Ижтимоий соҳага – 197 миллиард сўм.

В Бостанлыкском районе планируется реализовать более 300 проектов
В Бостанлыкском районе Ташкентской области планируется реализовать 303 проекта в социальной, коммуникационной и промышленной сфере. Об этом сообщается в постановлении Кабинета Министров от 23.02.2021 г. № 97 «О мерах по комплексному социально-экономическому развитию Бостанлыкского района Ташкентской области в 2021–2022 гг.»
На реализацию проектов в общем планируется выделить более 2 трлн сумов. Более половины средств – 1,3 трлн – направят на проекты в сфере промышленности и услуг. В данный сегмент также вложат $35,5 тысяч иностранных инвестиций.
На создание 188 проектов в коммуникационной сфере направят 469,9 млрд сумов. Еще 69 в социальной – 197 млрд сумов.