БМТнинг Тараққиёт Дастури ва Халқаро савдо маркази Марказий Осиёда биринчи савдо ахборот порталини ишга туширди.
Central Asia Trade Intelligence (CATI) портали – бу фойдаланувчиларга муҳим савдо маълумотларини тақдим этиш орқали Марказий Осиё мамлакатларининг экспорт салоҳиятини ва минтақавий интеграциясини оширишга қаратилган онлайн восита ҳисобланади.
Ушбу ресурс Тожикистон, Қирғизистон, Қозоғистон ва Ўзбекистон, шунингдек, Европа Иттифоқи мамлакатларидаги савдо статистикаси, тарифлар, экспорт ва импорт талаблари ҳамда бизнес алоқаларининг ягона ахборот базасидир.
Фойдаланувчилар маҳсулот сифатига қўйиладиган талабларга оид маълумотларни бу ердан топишлари мумкин. Портал экспортчилар, импортчилар, инвесторлар, шунингдек Марказий Осиё мамлакатларидан бизнес ва савдони қўллаб-қувватловчи ташкилотларга бизнесни ривожлантириш имкониятларини самарали излашга хизмат қилади.

Запущен портал торговой информации по Центральной Азии
Программа развития ООН (ПРООН) и Центр международной торговли запустили первый в Центральной Азии портал торговой информации.
Портал Central Asia Trade Intelligence (CATI) – это онлайн-инструмент, направленный на усиление экспортного потенциала и региональной интеграции стран Центральной Азии путем предоставления пользователям важной торговой информации.
Ресурс представляет собой единую информационную базу торговой статистики, тарифов, требований к экспорту и импорту и деловых контактов в Таджикистане, Кыргызстане, Казахстане и Узбекистане, а также в странах Европейского союза.
Пользователи могут найти информацию, касающуюся требований к качеству продуктов. Портал позволяет экспортерам, импортерам, инвесторам, а также организациям по поддержке бизнеса и торговли из стран Центральной Азии эффективно искать возможности для развития бизнеса.