Британия компанияси билан Ўзбекистон эркин иқтисодий зоналарида қўшма лойиҳаларни амалга ошириш имкониятлари муҳокама этилди
Ўзбекистон элчихонаси томонидан Сирдарё вилояти ҳокимлиги ва “Гулистон” эркин иқтисодий зонаси вакилларининг Буюк Британиядаги «Klinger UK» компанияси лойиҳа директори Оливер Бейч билан онлайн-музокаралари ташкил қилинди.
Томонлар ўзаро ҳамкорликни йўлга қўйиш ҳамда Ўзбекистон эркин иқтисодий зоналари ҳудудларида қўшма лойиҳаларни ҳаётга тадбиқ этиш билан боғлиқ масалаларни муҳокама қилди. Тадбир чоғида ҳамкорлик ўрнатилиши ва «Klinger UK» компанияси вакилларининг Ўзбекистонга сафарини уюштириш юзасидан ўзаро манфаатдорлик билдирилди.
1923 йили ташкил этилган «Klinger UK» компанияси саноат зичлагичлари, прокладка ва клапанлар ишлаб чиқарувчиси ва етказиб берувчиси сифатида жаҳонда ном қозонган «Klinger Group» трансмиллий корпорацияси таркибига киради. Бундай маҳсулотлар автомобилсозлик, энергетика, фармацевтика, нефть-газ, кимё, целлюлоза-қоғоз саноати ва бошқа соҳаларда кенг қўлланилади.
Компания қатор мамлакатларда ўзининг ишлаб чиқариш қувватларига эга бўлиб, дунёнинг 60 давлатида фаолият олиб боради.

A British company has discussed opportunities for the implementation of joint projects in free economic zones of Uzbekistan
The Embassy of Uzbekistan organized negotiations between representatives of the khokimiyat of the Syrdarya region, and the free economic zone (FEZ) “Gulistan”, and the project director of the British company “Klinger UK” Oliver Beich.
The parties discussed the prospects for establishing interaction and issues of implementing joint projects on the territory of free economic zones of Uzbekistan. Mutual interest was expressed in cooperation, and organization of the visit of representatives of the company “Klinger UK” to Uzbekistan.
Founded in 1923, Klinger UK is part of the transnational Klinger Group, a global manufacturer and supplier of industrial seal strips, gaskets, and valves widely used in the automotive, energy, pharmaceutical, oil and gas, chemical, pulp and paper, and others industries. The company has manufacturing facilities in several countries and operates in 60 countries around the world.