Mareven Food Holdings Ltd. билан учрашув
6 июнь куни Хорижий инвестицияларни жалб этиш агентлиги директори Улуғбек Қосимхўжаев “Mareven Food Central” МЧЖ Бош директори До Суан Хоанг ва “Mareven Food Tyan-Shan” компанияси Бош директори Бернард Вавржин билан учрашди. Маревен компаниялар гуруҳи ўз маҳсулотларини дунёнинг 20 дан ортиқ давлатига экспорт қилади.
Учрашувда компания вакиллари Ўзбекистонда умумий қиймати 40 млн АҚШ долларлик инвестиция лойиҳасини амалга ошириш режалари ҳақида маълумот беришди. Биринчи босқичда кенг ассортиментдаги озиқ-овқат маҳсулотларини (жумладан, Роллтон, Биг Бон, Сунбел ва бошқалар брендлари) ишлаб чиқариш ва тарқатиш ҳамда қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини қайта ишлаш учун 20 млн АҚШ доллар сарфлаб, логистика ва ишлаб чиқариш мажмуасини қуриш режалаштирилган. Кейинги босқичларда барча мавжуд ва янги турдаги маҳсулотлар (макарон, ичимликлар, соуслар, булёнлар, пюрелар, зираворлар ва бошқа пазандачилик маҳсулотлари) билан ишлаб чиқариш қувватларини кенгайтириш ва жами инвестициялар ҳажмини 40 млн АҚШ долларга етказиш режалаштирилган.
Лойиҳанинг амалга оширилиши нафақат Ўзбекистон бозорининг ички эҳтиёжларини, балки экспорт бозорларини ҳам маҳсулот билан таъминлаш имконини беради.

On June 6, Ulugbek Kasimkhodjayev, Director of the Investment Promotion Agency, met with Do Xuan Hoang, CEO of Mareven Food Central LLC, and Bernard Vavrzhin, CEO of Mareven Food Tian-Shan. The Mareven group of companies exports its products to more than 20 countries around the world.
During the meeting, the company’s representatives shared their plans to implement an investment project worth $ 40 million in Uzbekistan. In the first stage, it is planned to build a logistics & manufacture complex for the production and distribution of a wide-range line of food products (including brands Rollton, Big Bon, Sunbel etc.) and processing of agricultural products, at the cost of about $ 20 million. In the following stages, it is planned to expand production capacities by adding all existing and new types of products (pasta, drinks, sauces, bouillons, purees, spices and other culinary products) and increasing the total investment to $ 40 million.
The implementation of the project will provide products not only for the internal needs of the Uzbek market but also for export markets.