Жанубий Корея BNK Financial Group молиявий гуруҳи Ўзбекистон бозорига киришга интилмоқда
Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлигида BNK Financial Group директорлар Кенгаши аъзоси, BNK Financial Group ижрочи директори Ли Ду-Хо бошчилигидаги делегация билан учрашув бўлиб ўтди.
Музокаралар чоғида компаниянинг Ўзбекистон банк-молия бозорига киришига доир инвестициявий режалари билан боғлиқ масалалар атрофлича муҳокама қилинди. Хорижий томон компания фаолияти ҳамда унинг халқаро миқёсдаги илғор тажрибаси ҳақида батафсил маълумот берди.
Маълумот учун: BNK Financial Group компанияси «Busan Bank», «Kyongnam Bank», «BNK Capital» ва бошқа молиявий компаниялардан 2011 йилда Пусан шаҳри (Жанубий Корея) да ташкил топган молиявий гуруҳдир. BNK Financial Group Жанубий Кореяда 379 та филиал ва 114 та бўлим, шунингдек чет элда 28 та филиал ва 3 та ваколатхонага эга. BNK Financial Group активлари 100 миллиард АҚШ долларидан ошади.
Учрашув чоғида икала томон манфаатларидан келиб чиққан ҳолда, мамлакатда фаолият юритаётган хорижий инвесторлар ҳуқуқларини мустаҳкам ҳимоя қилувчи Ўзбекистон Қонунчилик базасини батафсил муҳокама қилишга алоҳида эътибор қаратилди.
Музокаралар якунида томонлар бир қатор қўшимча учрашувлар ўтказишга келишиб олдилар. Уларнинг мақсади Жанубий Кореянинг молиявий гуруҳи билан конструктив мулоқот олиб бориб, унинг Ўзбекистон бозорига киришига ёрдам беришдир. Бунинг учун биргаликда олиб бориладиган тадбирлар режаси ишлаб чиқилади.

Южнокорейская финансовая группа BNK Financial Group заинтересована выйти на рынок Узбекистана
В Министерстве инвестиций и внешней торговли состоялась встреча с делегацией группы BNK Financial Group во главе с членом Совета Директоров BNK Financial Group – исполнительным директором BNK Capital Ли Ду-Хо.
В ходе переговоров детально обсуждены вопросы инвестиционных планов компании относительно вхождения на банковско-финансовый рынок Узбекистана. Иностранная сторона подробно представила информацию о деятельности компании и опыте работы в международном масштабе.
Справочно: BNK Financial Group — южнокорейская финансовая группа, состоящая из «Busan Bank», «Kyongnam Bank», «BNK Capital» и других финансовых компаний, образована в 2011 г. в г.Пусан (Южная Корея). BNK Financial Group имеет 379 филиалов и 114 отделений в Южной Корее, а также 28 филиалов и 3 представительства за рубежом. Активы BNK Financial Group составляют более 100 млрд долларов США.
В контексте взаимного интереса особое внимание на встрече было уделено предметному обсуждению законодательной базы Узбекистана, закрепляющей защиту прав иностранных инвесторов, осуществляющих деятельность на территории страны.
По итогам переговоров стороны условились провести ряд новых встреч, цель которых в конструктивном диалоге помочь финансовой группе Южной Кореи выйти на рынок Узбекистана. Для этого будет выработан совместный план взаимодействия.