Made in Uzbekistan» Халқаро миллий маҳсулотлар кўргазмаси
2019 йил 23-25 ​​октябр кунлари Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги ва «Ўзэкспомарказ» МКК АЖ томонидан республика вазирликлари, идоралари ва ташкилотлари билан биргаликда ташкил этилган «Made in Uzbekistan» Халқаро миллий маҳсулотлар кўргазмаси «Ўзэкспомарказ» МКК АЖнинг 3- ва 4-сонли павилонлари, 2-сонли Атриум зали ва очиқ майдонларида бўлиб ўтади.
Кўргазманинг мақсади ва вазифалари – маҳаллий корхоналарнинг экспортга йўналтирилган маҳсулотларини намойиш этиш, мамлакатнинг экспорт салоҳиятини ошириш ва маҳаллий маҳсулотларнинг рақобатбардошлигини ошириш, шунингдек, хорижий ҳамкорлар билан барқарор ва узоқ муддатли ҳамкорликни ўрнатиш.
Кўргазмада иқтисодиётнинг қуйидаги тармоқлари: тоғ-кон саноати, нефт-газ сектори, кимё ва фармацевтика саноати, автомобилсозлик ва машинасозлик саноати, электротехника, қурилиш саноати, тўқимачилик ва чарм-пойабзал саноати, қишлоқ хўжалиги ва озиқ-овқат саноати, шунингдек молия муассасасалари хизматлари, халқ-амалий санъати ва Ўзбекистоннинг сайёҳлик салоҳияти намойиш этилади.
Таъкидлаш жоизки, экспортни кенгайтириш ва иқтисодиётга инвестицияларни кўпайтириш мақсадида ушбу кўргазмада республиканинг барча минтақавий корхоналари ва бирлашмалари иштирок этади.
Кўргазма доирасида миллий иқтисодиёт тармоқларининг экспорт салоҳияти тақдимоти, тайёр тўқимачилик маҳсулотларининг мода намойиши ўтказилади, қўл санъати ва миллий ошхона маҳсулотларини тайёрлаш жараёнлари намойиш этилади.

International Exhibition of National Products “Made in Uzbekistan”
The international exhibition of national products “Made in Uzbekistan” will be held from October 23 to October 25, 2019 in Pavilions NoNo.3, 4, Atrium Hall No.2 and in outdoors of “Uzexpocenter” NEC” JSS. It will be organized by the Ministry of Investment and Foreign Trade of the Republic of Uzbekistan and NEC “Uzexpocenter” NEC” JSS together with republican ministries, departments and organizations.
The goals and objectives of the exhibition are to demonstrate the export-oriented products of domestic enterprises, to increase the country’s export potential and to promote the competitiveness of domestic products, as well as to establish sustainable and long-term cooperation with foreign partners.
The exhibition will present the following sectors of the economy: mining sector,  oil and gas sector, chemical and pharmaceutical industries, automotive and engineering industries, electrical industry, construction industry, textile, leather and footwear industries, agricultural sector and food industry, as well as the services of financial institutions, national applied arts and tourism potential of Uzbekistan.
It is important to note that the regional enterprises and associations from all over the republic will take part in this exhibition in order to expand exports and to increase the investments into the economy.
Presentations of the export potential of the national economy’s sectors, the fashion show of finished textile products, the demonstration of the manufacturing process of handicraft products and national cuisine will take place In the framework of exhibition.