Давлат раҳбарининг ва ҳукумат қарорларига мувофиқ Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлигининг бир қатор таркибий бўлинмалари раҳбарлари янги лавозимларга тайинланди.
Жумладан, ижтимоий соҳа ва фармацевтика саноати Бошқармаси бошлиғи Эгамов Улуғбек Абдувалиевич Фармацевтика саноатини ривожлантириш агентлиги директорининг биринчи ўринбосари этиб тайинланди;
– енгил ва электр саноати Бошқармаси бошлиғи Султонов Мирмуҳсин Мирсодиқович “Ўзтекстилсаноат” уюшмаси раисининг биринчи ўринбосари этиб тайинланди;
– Геология, тоғ – кон саноати, металлургия, машинасозлик ва қурилиш материаллари Бошқармаси бошлиғи ўринбосари Эгамбердиев Бунёд Бахтиярович Ўзбекистон Республикасининг Индонезия Республикасидаги элчихонасининг савдо-иқтисодий ва туризм масалалари бўйича маслаҳатчиси этиб тайинланди;
– Хитой Халқ Республикаси билан ҳамкорлик қилиш Бош бошқармаси бошлиғи Жумаев Шоҳжаҳон Шокирович Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий фаолият миллий банки бошқаруви раисининг ўринбосари этиб тайинланди.
1 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари – инвестициялар ва ташқи савдо вазири С.Умурзаков вазирлик жамоаси билан бўлиб ўтган учрашув чоғида юқоридаги раҳбарларнинг янги лавозимларга тайинланганлари билан самимий табриклаб, кейинги касбий фаолиятларида муваффақиятлар тилади.

MIFT representatives received new appointments
In accordance with the decisions of the Head of State and Government, a number of heads of structural divisions of the Ministry of Investment and Foreign Trade received new appointments:
– Head of the Department of Social Sphere and Pharmaceutical Industry Egamov Ulugbek Abduvalievich was appointed First Deputy Director of the Agency for the Development of the Pharmaceutical Industry;
– Head of the Department of Light and Electrical Industry Sultanov Mirmukhsin Mirsodikovich was appointed First Deputy Chairman of the Association “Uztekstilprom”;
– Deputy Head of the Department of Geology, Mining, Metallurgy, Mechanical Engineering and Building Materials Egamberdiev Bunyod Bakhtiyarovich was appointed adviser on trade and economic issues and tourism at the Embassy of the Republic of Uzbekistan in the Republic of Indonesia;
– Head of the Main Department for Cooperation with the People’s Republic of China Zhumaev Shokhzhakhon Shokirovich was appointed Deputy Chairman of the Board of the National Bank for Foreign Economic Affairs of the Republic of Uzbekistan.
On June 1, Deputy Prime Minister – Minister of Investments and Foreign Trade of the Republic of Uzbekistan S. Umurzakov, during a meeting with the staff of the Ministry, sincerely congratulated them on their appointment and wished them success in their future professional activities.