Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университетида Истиқболли халқаро тадқиқотлар институти очилди
Бугун Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университетида (ЖИДУ) Истиқболли халқаро тадқиқотлар институтининг расмий очилишига бағишланган тақдимот маросими бўлиб ўтди.
Тадбирда Олий Мажлис Сенати ва Қонунчилик палатаси, Ташқи ишлар, инвестициялар, саноат ва савдо вазирликлари, Ўзбекистонда аккредитациядан ўтган дипломатик миссиялар ва халқаро ташкилотлар ваколатхоналари раҳбарлари, етакчи давлат ва хусусий компаниялар, оммавий ахборот воситалари вакиллари, ЖИДУ профессор-ўқитувчилари ва талабалари иштирок этди.
Маросимдан кўзланган мақсад вазирлик ва идоралар, илмий марказлар, дипломатик корпус, халқаро ташкилотлар ва йирик компаниялар вакилларини институт ва унинг марказлари фаолияти билан яқиндан таништириш, шунингдек, мазкур муассаса мутахассислари билан долзарб соҳалар ва муҳим йўналишлар бўйича ҳамкорлик масалаларини муҳокама қилишдан иборат бўлди.

В УМЭД открылся Институт перспективных международных исследований
В Университете мировой экономики и дипломатии (УМЭД) сегодня проходит презентация, посвященная официальному открытию Института перспективных международных исследований.
В мероприятии принимают участие руководители Сената и Законодательной палаты Олий Мажлиса, министерств иностранных дел, инвестиций, промышленности и торговли, дипломатических миссий и международных организаций, аккредитованных в Узбекистане, ведущих государственных и частных компаний, СМИ, профессорско-преподавательский состав и студенческая молодежь УМЭД.
Целью мероприятия является ознакомление представителей министерств и ведомств, научных центров, дипломатического корпуса, международных организаций и крупных компаний с деятельностью Института и его центров, а также обсуждение вопросов сотрудничества со специалистами Института по актуальным областям и важным направлениям.