АТЕCА Ўзбекистонда бешта меҳмонхона қуради
2022 йил охирига қадар АТЕCА Hotels Ўзбекистонда бешта меҳмонхона қуради. Бу ҳақда АТЕCА холдингининг ижрочи раиси Мишел Нобле таъкидлади.
Компания июл ойида очилиши режалаштирилган биринчи тўрт юлдузли ATECA Hotel Suites меҳмонхонасини Тошкентда қурмоқда.
Ноблнинг сўзларига кўра, Ўзбекистон мисли кўрилмаган имкониятлар билан меҳмондўстлик соҳаси ўсишида аҳамиятли салоҳиятга эга.
«Биз ушбу сердаромад бозорни очишдан ва бутун мамлакат бўйлаб ўз иштирокимизни кенгайтиришдан хурсандмиз», деди у.
2020 йил ёзида Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси (Ўзбекистон Республикаси Туризм ва спорт вазирлиги), Отельерлар Ассоциацияси ва Ateca холдинги (БАА) меҳмонхоналар бизнесини ривожлантириш соҳасида ҳамкорликни назарда тутувчи меморандумни имзоладилар.

ATECA построит пять отелей в Узбекистане
ATECA Hotels построит в Узбекистане пять отелей к концу 2022 года. Об этом заявил исполнительный председатель ATECA Holding Мишель Нобле.
Компания уже строит свой первый четырехзвездочный отель ATECA Hotel Suites в Ташкенте, открытие которого запланировано на июль.
По словам Нобле, Узбекистан обладает значительным потенциалом роста индустрии гостеприимства с беспрецедентными возможностями.
«Мы рады открыть для себя этот прибыльный рынок и расширить свое присутствие по всей стране», — сказал он.
Летом 2020 года Государственный комитет по развитию туризма, Ассоциация отельеров Узбекистана и холдинг Ateca (ОАЭ) подписали меморандум, который предусматривает сотрудничестве в сфере развития гостиничного бизнеса.