Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги ҳузуридаги Хорижий инвестицияларни жалб этиш агентлиги директорининг  ўринбосари
Таржимаи ҳол: 1976 йил Жиззах вилоятида туғилган.
Маълумоти: олий, Тошкент Молия Институтини тамомлаган.
Меҳнат фаолияти:
1994-1999 йй. - Тошкент Молия Институти талабаси
1999-2000 йй. - Ўзбекистон Республикаси Миллий банк Лойихани молиялаштириш марказида 2-тоифали мутахассис
2000-2002 йй. - Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий фаолият миллий банкнинг КФВ кредит линияси бўйича лойиха молиялаштириш бўлимининг 1-тоифали мутахассиси, етакчи мутахассиси
2002-2005 йй. - Ўзбекистон Республикаси Миллий банки методологияси ва инновациялар департаментининг бош мутахассиси, Лойихаларни молиялаштириш мониторинг қилиш ва ташкил этиш бўлими мутахассиси, лойиха экспертизаси мезонлари бўйича бош мутахассис, лойихаларни мониторинг қилиш ва экспертизадан ўтказиш бошқармаси бош мутахассиси
2005-2008 йй. - Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлигининг ташқи қарз ва инвестицион лойихаларни экспертизадан ўтказиш бўлими бош мутахассиси, бош иқтисодчиси, лойиҳа экспертизаси бўлими бошлиғи ўринбосари
2008-2010 йй. - Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлигининг йўл жамғармаси бошлиғи ўринбосари
2010-2011 йй. - БМТ нинг “Ўзбекистоннинг ривожланишида ташқи ёрдамни мувофиқлаштириш салоҳиятини ошириш” лойиха менеджери
2012-2013йй. - Молия вазирлиги Котибият хужжатларини мониторинг қилиш бўлими бошлиғи
2013-2015 йй. - «Ўзкимёсаноат» давлат-акционерлик жамияти инвестиция департаменти бошлиғи
2015-2017 йй. - «Samarkand-NPK» МЧЖ ҚК молия директори
2017-2018 йй. - МЧЖ «Замон инжиниринг» директори
2018-2019 йй. - МЧЖ «Янгиобод Узум Сервис» директор маслаҳатчиси
2019-2019 йй. - Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги Халқаро молия институтлари ва хорижий ҳукуматлар молиявий ташкилотлари билан ишлашни  мувофиқлаштириш бошқармаси бошлиғи
2019 й. - ҳ.в. - Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги ҳузуридаги Хорижий инвестицияларни жалб этиш агентлиги директори ўринбосари

Элмуратов Ойбек Умурзакович
Заместитель директора Агентства по привлечению иностранных инвестиций Республики Узбекистан при Министерстве инвестиций и внешней торговли
Биография: Родился в 1976 году в Джизакской области.
Образование: окончил Ташкентский финансовый институт.
Труд, работа деятельность:
1994-1999 гг. - Студент Ташкентского Финансового Института
1999 - 2000 гг. - специалист 2 категории Центра проектного финансирования Национального банка Республики Узбекистан
2000 - 2002 гг. - специалист 1 категории, ведущий специалист отдела проектного финансирования кредитной линии КФВ Национального банка внешнеэкономической деятельности Республики Узбекистан
2002 - 2005 гг. - главный специалист отдела методологии и инноваций Национального банка Республики Узбекистан, специалист отдела мониторинга и организации проектного финансирования, главный специалист по критериям экспертизы проектов, главный специалист отдела мониторинга и экспертизы проектов
2005 - 2008 гг. - главный специалист, главный экономист, заместитель начальника отдела проектной экспертизы Министерства финансов Республики Узбекистан
2008-2010 гг. - Заместитель начальника дорожного фонда Министерства финансов Республики Узбекистан
2010-2011 гг. - Менеджер проекта ООН «Повышение потенциала координации иностранной помощи в развитии Узбекистана».
20 12 - 2013 гг. - Начальник отдела мониторинга документов Секретариата Министерства финансов
20 13 - 2015 гг. - начальник инвестиционного отдела ГАК « Узкимёсаноат ».
2015-2017 гг. - Финансовый директор ООО СП "Самарканд-НПК"
2017-2018 гг. - Директор ООО « Замон Инжиниринг»
2018-2019 гг. - ООО «Янгиабад» Советник директора Uzum Servis
2019-2019 гг. - начальник отдела координации работы с международными финансовыми институтами и финансовыми организациями иностранных правительств Министерства инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан
2019 - н.в. - заместитель директора Агентства по привлечению иностранных инвестиций при Министерстве инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан